Machiavelli o spiskach. Polsko-włoska konferencja w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (baner towarzyszący konferencji)

14 grudnia 2021 roku odbyła się – jeszcze w trybie stacjonarnym, ale także z wykorzystaniem formuły online – polsko-włoska konferencja naukowa „Z dziejów włoskiej myśli politycznej epoki odrodzenia. Machiavelli o spiskach”. Punktem wyjścia dla tematyki konferencji – nad którą patronat objął Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek – było opublikowanie przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego książki „Niccolò Machiavelli o spiskach. Walka o władzę we Włoszech epoki odrodzenia”.

Podczas konferencji można było posłuchać wykładów prof. Alessandro Campi (Università degli Studi di Perugia), dr. Ugo Rufino (Włoski Instytut Kultury w Krakowie), dr hab. Małgorzaty Kiwior-Filo, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński) oraz dr. hab. Stefana Bielańskiego, prof. UP (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie). Organizatorem konferencji był, działający przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Interdyscyplinarny Zespół Badawczy „Italian Studies”.Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie.

zapis konferencji w serwisie YouTube (obrady można śledzić od 18 minuty transmisji)