Uroczysta Inauguracja Roku 2018/2019 na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców, zdjęcie 1 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

20 października 2018 r. rozpoczęliśmy kolejny rok działalności Uniwersytetu Dzieci i Rodziców. W tym roku, swoją przygodę z nauką, kulturą i sztuką rozpoczęło ponad sześćdziesiąt osób.

Tradycyjnie już nowy rok akademicki zainaugurowała Dziekan UDiR dr hab. Kinga Łapot-Dzierwa prof. UP, która waz z dr. Marcinem Gadochą z Instytutu Historii i Archiwistyki wręczyła dzieciom indeksy.

Uroczysta Inauguracja Roku 2018/2019 na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców, zdjęcie 2 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Uroczysta Inauguracja Roku 2018/2019 na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców, zdjęcie 3 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbyła się w zabytkowych salach Cechu Rzemiosł Spożywczych przy ul. Westerplatte 18. To w nich dzieci wraz z opiekunami mogły z bliska zobaczyć: konwie na wodę bogato zdobione symbolami cechów, stare skarbony, skrzynie i insygnia należące do najważniejszych osób w zgromadzeniu cechowym.

Zabytkowe sale stały się doskonałym tłem i uzupełnieniem wykładu inauguracyjnego, wygłoszonego przez dr. Marcina Gadochę. Tematem przewodnim wystąpienia były krakowskie legendy, w których opowieści o wydarzeniach fikcyjnych przeplatały się z faktami historycznymi.