26 czerwca 2018 r. jury konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” spośród kandydatów ubiegających się o tytuł „Studenta Czerwca” wybrało Patryka Bławata, studenta I roku studiów I stopnia na kierunku Matematyka.

Największą pasją studenta jest szeroko pojęta matematyka i dydaktyka, ale również pomoc innym. „To właśnie ona popycha mnie do zrobienia rzeczy, przez wielu uważanych za niemożliwe!” – mówi laureat.

Patryk Bławat z Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego „Studentem Czerwca”, zdjęcie 1 (3)

Największe osiągnięcia Studenta:

• aktywna działalność w Kole Matematyków w roku akademickim 2017/2018; organizacja wielu wydarzeń popularyzujących matematykę wśród dzieci i młodzieży, udział w cotygodniowych spotkaniach Koła oraz wykładach naukowych
  • współorganizator Dnia Liczby Pi w Technikum TEB w Krakowie; marzec 2018 r.
  • współorganizacja oraz aktywne uczestnictwo w XIII Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych
  • wygłoszenie referatu na XIII Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych „ Z matematyką przez życie”; kwiecień 2018 r.
  • reprezentacja Koła Matematyków w Festiwalu Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Pedagogicznego; maj 2018 r.
  • wolontariat z osobami starszymi w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Koniemłotach
  • wolontariat z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 31 im. dr. H. Jordana w Krakowie
  • kilkukrotny wolontariat podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • pomoc przy organizacji koncertu dobroczynnego w Filharmonii Krakowskiej
  • współorganizator akcji Młodzi Głosują
  • członek zespołu archiwizacyjnego Szlachetnej Paczki

Patryk Bławat z Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego „Studentem Czerwca”, zdjęcie 2 (3)
fot. Kamila Dąbrowa

Patryk Bławat z Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego „Studentem Czerwca”, zdjęcie 3 (3)
fot. Kamila Dąbrowa

Serdecznie gratulujemy.

Jednocześnie informujemy, że V edycja konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” dobiegła końca. Spośród laureatów V edycji konkursu, zostanie wybrany ,,Student Roku”. Wybór ,,Studenta Roku’’ odbędzie się zgodnie z Regulaminem konkursu.

Uroczyste wręczenie nagrody dla ,,Studenta Roku’’ odbędzie się podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019.