Od 21 do 24 marca br. rektor UP, prof. dr hab. Kazimierz Karolczak i kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej, mgr Małgorzata Idzik przebywali z oficjalną wizytą na Ukrainie. Celem pobytu była wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów z przedstawicielami nauki i oświaty.

Z Ministrem i Wiceministrem Oświaty i Nauki Ukrainy, Prezydentem Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, Wiceprzewodniczącym Komisji Nauki i Edukacji w Radzie Najwyższej Ukrainy rozmawiano o zmianach w systemie edukacji na Ukrainie i w Polsce. Na temat współpracy na polu naukowo-dydaktycznym dyskutowano z przedstawicielami środowiska akademickiego, między innymi z rektorem Państwowego Uniwersytetu im. Michajła Drahomanowa w Kijowie, rektorem Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Pawła Tyczyny w Humaniu i rektorem Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki.