24 marca 2018 r. w Siemianowicach Śląskich odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Naszą uczelnię reprezentowało 14 zawodników – 8 dziewcząt i 6 chłopaków.

Dziewczęta biegły na 3 lub 6 km, natomiast chłopcy mieli do pokonania dłuższą trasę, bo aż 4,5 lub 9 km. Świetny wynik osiągnął Kamil Gaik, który zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w typach uczelni społeczno-przyrodniczych. Nie był to jednak koniec naszych sukcesów – chłopcy dali z siebie wszystko i wywalczyli srebrny medal drużynowy w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

Gratulujemy zarówno zawodnikom, jak i trenerom – mgr Magdalenie Naczk-Musiał i mgr. Jakubowi Mantorskiemu.

Drużynę męska reprezentowali: Kamil Gaik, Dariusz Cherjan, Kamil Mazur, Piotr Budzik, Yehor Kulchytskyi i Sebastian Gaca.

Drużynę kobiet reprezentowały: Vladyslava Harkava, Brygida Wieczorek, Klaudia Szwed, Klaudia Bednarek, Izabela Zasadny, Małgorzata Podgórska, Aleksandra Frączek, Katarzyna Szyszka.