W dniu 10 czerwca 2017 r. odbył się finał międzynarodowego konkursu programowania w języku wizualnym Baltie, współorganizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego, firmę SGP Systems – właściciela marki Baltie, Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie, Intel, Fundację Pro Futuro oraz Akamai Technologies.

W budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Jęczmiennej 9, jednej z 20 placówek konkursowych, 57 uczniów z Małopolski rywalizowało z pozostałymi 609 zawodnikami z Polski, Czech i Słowacji. Pierwszy etap konkursu zgromadził 12 924 uczniów podzielonych na cztery kategorie wiekowe.

W trakcie finału konkursu, Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego gościło twórcę języka programowania Baltie – Bohumíra Soukupa, który osobiście gratulował zwycięzcom poszczególnych kategorii.

Oficjalne rozdanie nagród dla uczniów z Małopolski odbyło się 17 czerwca 2017 r. w sali teatralnej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego reprezentowane było przez dr Wiolettę Skrzypek.