Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego współorganizuje wraz z firmą SGP Systems - właścicielem marki Baltie oraz Partnerami (Intel, Fundacją Pro Futuro, Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie, Akamai Technologies), finał międzynarodowego konkursu programowania w języku wizualnym Baltie. Uczestnikami konkursu będą uczniowie z Polski, Czech i Słowacji podzieleni na cztery kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI, gimnazja, licea. 10 czerwca 2017 r. w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Jęczmiennej 9, 57 uczniów z Małopolski zmierzy się w czasie rzeczywistym z zawodnikami z kilku miast Polski, Czech i Słowacji, rozwiązując zadania konkursowe. Podczas finału konkursu, obecny będzie twórca języka programowania Baltie - Pan Bohumír Soukup.

Szczegółowe informacje o Międzynarodowym Konkursie Programowania Baltie 2017