L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki (baner)

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 24. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Jego celem jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań. Wnioski można składać do 5 maja 2024 roku.

Program L’Oréal-UNESCO For women in science (Dla Kobiet i Nauki) ma na celu promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji badań, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego. W Polsce program prowadzony jest od 2001 roku.

Projekt adresowany jest do naukowczyń, prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu. O stypendium mogą ubiegać się badaczki na każdym etapie kariery naukowej, które w roku wypłacania nagrody (2025) nie osiągną: 26. roku życia – w przypadku magistrantek, 32. roku życia - w przypadku doktorantek, oraz 40. roku życia – w przypadku habilitantek.

Partnerami Programu są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk oraz UN Global Compact Network Poland.

informacje dotyczące programu na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego