Miło nam poinformować, że wśród naukowców, którym przyznane zostało finansowanie w ramach programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego.

Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków w konkursach OPUS i PRELUDIUM. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych.

Po raz kolejny rozstrzygnięto flagowe konkursy Narodowego Centrum Nauki OPUS i SONATA.

Socjologowie z Uniwersytetu Pedagogicznego odpowiedzieli na nowe wyzwania, jakie pojawiły się wraz z pandemią koronawirusa. Prowadzone prace badawcze mają na celu przybliżenie wiedzy o społecznych zachowaniach w czasie kwarantanny.

4 marca 2020 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 76 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza wszystkich akademików, którym bliskie są sprawy edukacji, do udziału w konkursie na najlepszą pracę naukową. Nagrodą jest jej publikacja w Wydawnictwie FRSE.

Członkini Rady Uczelni będzie pełnić tę funkcję w kadencji 2020–2022.

Wśród autorów Raportu są dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens, prof. UP i dr hab. Marta Szymańska, prof. UP.

Projekt „Identyfikacja genów i białek potencjalnie związanych z tolerancją krzyżową zbóż na pleśń śniegową i niską temperaturę” będzie realizowany we współpracy z Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research.

Trwa nabór wniosków w konkursie MSCA-RISE. RISE to projekty badawczo-innowacyjne proponowane w każdej dziedzinie wiedzy, przy czym wysoko cenione są projekty inter- i multidyscyplinarne.