menzurki

Do 7 czerwca 2024 roku trwa nabór wniosków w programie „Doskonała nauka II”. Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Wnioski można składać w dwóch modułach:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – w ramach którego wspierana jest realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych.
  • „Wsparcie monografii naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:
    • tłumaczeniu na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski) lub wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia tych osiągnięć do obiegu krajowego lub międzynarodowego, oraz
    • udostępnieniu monografii naukowych, o których mowa powyżej, w Internecie, w ramach otwartego dostępu, w sposób nieodpłatny i bez technicznych ograniczeń.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu:

• którego okres realizacji wynosi maksymalnie 24 miesiące;
  • który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa;
  • którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich dofinansowanych ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę.

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może złożyć nie więcej niż 3 projekty w ramach każdego z modułów. Nabór wniosków w ramach programu trwa od 6 maja 2024 roku od godziny 8.00 do 7 czerwca 2024 roku do godziny 16.00.
Wysokość dofinansowania ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę wynosi w przypadku modułu:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – nie więcej niż 400 000 złotych,
  • „Wsparcie monografii naukowych” – nie więcej niż 80 000 złotych – przy czym dofinansowanie to nie może stanowić więcej niż 90% całkowitego kosztu realizacji projektu.

Wsparcie nie może przekraczać 90% kosztów realizacji projektu. Koszty pośrednie zostały określone na poziomie 10% wnioskowanej kwoty. Wniosek składa się w formie elektronicznej – w systemie ZSUN/OSF. Program dostępny będzie na stronie internetowej Ośrodka Przetwarzania Informacji.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku oraz udziałem w konkursie proszone są o złożenie w Dziale Nauki (pokój 102) oraz na adres marta.zolnierek@uken.krakow.pl do dnia 17 maja 2024 roku propozycji planowanych do realizacji projektów według wzoru w załączonym formularzu. Przy ustalaniu propozycji projektów należy uwzględnić kryteria stosowane do oceny wniosków, o których mowa w punkcie V Komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 31 stycznia 2023 r. o ustanowieniu programu pod nazwą „Doskonała nauka II”.

Decyzję o wyborze projektów do zgłoszenia w programie o dofinansowanie podejmą władze Uczelni, o czym kierownicy projektów zostaną poinformowani drogą mailową. Projekt w wersji roboczej powinien zostać dostarczony do Działu Nauki do 3 czerwca 2024 roku.