Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UKEN przy mównicy
fot. Marcelina Woźnicka

5–6 grudnia 2023 roku w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się konferencja naukowa SCHOLA 2023. Organizatorami wydarzenia byli Instytut Nauk Technicznych Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej oraz Wyższa Szkoła DTI w Dubnicy nad Vahom w Słowacji.

Konferencję otworzyli Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UKEN oraz Dyrektor Instytutu Nauk Technicznych dr hab. Henryk Noga, profesor. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi pedagodzy ze Słowacji, Czech, Austrii i Węgier.

Dyrektor Instytutu Nauk Technicznych dr hab. Henryk Noga, profesor przy mównicy

uczestnicy konferencji podczas obrad
fot. Marcelina Woźnicka

Podczas wystąpień konferencyjnych poruszono tematy związane z: problemami pedagogiki inżynierskiej, nowymi trendami w dydaktyce nauczania przedmiotów technicznych, akredytacją i rozwojem programów nauczania oraz jakością w edukacji technicznej i kształceniem nauczycieli przedmiotów technicznych, technologiami informacyjno-komunikacyjnymi w edukacji zawodowej oraz kształceniem ustawicznym.