dr. hab. Leszek F. Korzeniowski, prof. UP

Miło nam poinformować, że Minister Młodzieży i Sportu Ukrainy Wadym Hutcajt przyznał dr. hab. Leszkowi F. Korzeniowskiemu, prof. UP Odznakę Honorową Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy za wieloletnią współpracę naukową i aktywną pomoc ukraińskim uchodźcom.

Honorowa Odznaka Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy

Po odzyskaniu przez Ukrainę w roku 1991 niepodległości dr hab. Leszek Korzeniowski, prof. UP prowadził wykłady i uczestniczył w konferencjach jako organizator sekcji Zarządzanie bezpieczeństwem w uniwersytetach w Równem, Kijowie, Perejasławiu, Głuchowie oraz Naukowym Centrum Bezpieczeństwa Lotnictwa ICAO Portu Lotniczego Kijów-Boryspol, Studium Przygotowania Zawodowego Pracowników Systemu Karno-Wykonawczego w Kolonii Karnej w Białej Cerkwi, Czernihowskim Studium Prawa Państwowego Departamentu Ukrainy do spraw Wykonywania Kar, a także we wrześniu każdego roku w „Tygodniach edukacji dorosłych” organizowanych przez Ogólnoukraińskie Międzynarodowe Biuro Koordynacyjne UNESCO.

Dr hab. Leszek F. Korzeniowski, prof. UP jest członkiem zagranicznym Państwowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy (2009), a także posiada godność doctora honoris causa Państwowego Instytutu Polityki Rodzinnej i Młodzieżowej Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy (2014) oraz godność doctora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Grigoria Skorowody w Pereyesławiu (2015).

Dr hab. Leszek F. Korzeniowski, prof. UP kierował badaniami przyczyn, przebiegu i następstw katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu, podczas których w latach 2011, 2012 i 2017 zorganizowano ekspedycje do Czarnobyla i Prypeci w celu przeprowadzenia wywiadów i przeanalizowania informacji pochodzących od pracowników, żołnierzy oraz strażaków uczestniczących w akcji ratowniczej, a także wykonania pomiarów promieniowania jonizującego.