aparatura laboratoryjna

Do 18 marca 2022 roku trwa nabór wniosków w programie „Doskonała nauka”. O środki w programie ubiegać mogą się podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz inne jednostki organizacyjne działające na rzecz upowszechniania nauki.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych, działających na rzecz upowszechniania nauki, w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Program „Doskonała nauka” złożony jest z modułów:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – organizacja konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych;
  • „Wsparcie monografii naukowych” – wydawanie monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki.

Warunki udziału w programie jest przedstawienie projektu: którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy; który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa; którego koszty pośrednie nie przekraczają dziesięciu procent kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Nabór jest skierowany do następujących jednostek: uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych ustaw działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Łukasiewicz, instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, Polska Akademia Umiejętności, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Wysokość środków finansowych w ramach modułu wynosi od dwudziestu tysięcy złotych do czterystu tysięcy złotych, dla projektów realizowanych w ramach modułu „Wsparcie konferencji naukowych” oraz od piętnastu tysięcy złotych do osiemdziesięciu tysięcy złotych, przy czym nie może ona przekraczać dziewięćdziesięciu procent kosztów realizacji projektu.

Nabór wniosków w ramach programu trwa od 1 lutego do 18 marca 2022 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.