Aleksandra Laska z bukietem tulipanów

25 marca 2024 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UKEN przyznało tytuł „Studentki Marca” Aleksandrze Lasce. Aleksandra jest studentką drugiego roku prawa (jednolite studia magisterskie, stacjonarne) oraz trzeciego roku administracji (studia pierwszego stopnia, stacjonarne).

Jej pasją jest kolekcjonowanie książek. Laureatka angażuje się w działalność Koła Naukowego Studentów Administracji „Ustawka”, Koła Naukowego „Temida” oraz Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Kraków.

Aleksandra Laska w ogrodzie

Wybrane osiągnięcia

• udział w organizacji XXI Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Europejskiego, organizowanego przez ELSA Kraków (od września do grudnia 2023 roku);
  • uczestniczyła w organizacji ELSA Day „Korupcja pod lupą: kulisy działalności zorganizowanej przestępczości” (29 listopada 2023 roku);
  • członkini komitetu organizacyjnego III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Partycypacja w samorządzie terytorialnym”, wygłoszenie referatu „Koła gospodyń wiejskich jako przedmiot aktywizacji społeczności wiejskich” (7–8 marca 2024 roku, Niepołomice);
  • wolontariuszka ósmej edycji Kongresu Open Eyes Economy Summit (21–22 listopada 2023 roku);
  • promocja Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie podczas licznych targów edukacyjnych, dni otwartych i wydarzeń kulturalnych;
  • uczestniczka „Warsztatów z kryminalistycznego badania miejsca znalezienia zwłok” (15 grudnia 2023 roku).

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu „Student Miesiąca”, ale nie został wybrany, może w kolejnym miesiącu ponownie zgłosić swoją kandydaturę bez konieczności wysyłania formularza i załączników. Wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, że chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu.