Polskie Towarzystwo Geopolityczne zaprasza do udziału w VII Międzynarodowej Olimpiadzie Geopolitycznej.

Olimpiada jest organizowana dla uczniów, studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz doktorantów, a także absolwentów zainteresowanych tematyką związaną z Olimpiadą. Osoby po ukończeniu 30. roku życia albo posiadające stopień naukowy doktora nie są dopuszczone do olimpiady jako uczestnicy, lecz mają możliwość wspierania jej organizacyjnie. Organizator dopuszcza do udziału w olimpiadzie uczniów, studentów i doktorantów zagranicznych pod warunkiem zgody na ewentualny przyjazd na zawody finałowe do Polski, które odbywać się będą w języku polskim, z ewentualnym tłumaczeniem symultanicznym na język ojczysty studentów lub język angielski.

VII Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna (plakat towarzyszący wydarzeniu)

Od uczestników olimpiady oczekuje się wiedzy z zakresu szeroko pojętej geopolityki jako interdyscyplinarnej wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, wojskoznawstwa i bezpieczeństwa narodowego. Uzupełnieniem powyższej wiedzy są ponadto zagadnienia z zakresu geostrategii i geoekonomii. Zgłoszenia udziału w olimpiadzie dokonuje szkoła lub uczestnik osobiście drogą elektroniczną do 1 marca 2024 roku poprzez nadesłanie Karty Zgłoszeniowej wraz z potwierdzeniem wpłaty darowizny (w wysokości 100 złotych) i zdjęciem portretowym na adres olimpiada@ptg.edu.pl.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.