logo konkursu Studencki Nobel

Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprasza wszystkich studentów chcących podzielić się swoimi osiągnięciami w zakresie nauki, sztuki oraz działań społecznych do wzięcia udziału w XV edycji Studenckiego Nobla.

To ogólnopolski program stypendialny w pełni tworzony przez organizację studencką. Niezależne Zrzeszenie Studentów od lat pragnie, aby młodzi ludzie pokazywali swoje osiągnięcia, stale się rozwijali i otrzymywali dobry start w przyszłość, stąd już XV edycja konkursu.

Program daje wiele możliwości rozwoju, poszerzenia doświadczenia oraz zdobycia nowych kontaktów. Studencki Nobel propaguje rozwój nauki i sztuki, wspiera idee wolontariatu oraz ułatwia młodym i zdolnym ludziom start w przyszłość. W tym roku konkurs podzielono na 10 kategorii: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, działalność społeczna, 3W: woda-wodór-węgiel.

W trakcie Gali Finałowej konkursu zwycięzcy otrzymają nagrody o łącznej wartości 50 000 złotych, ufundowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Aby aplikować wystarczy wejść na stronę internetową konkursu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zapisy trwają do 25 marca 2024 roku.