kobieta dotykająca dłonią ramienia drugiej osoby

Od 1 lutego 2024 roku studenci i doktoranci Uniwersytetu Komisji Narodowej w Krakowie mogą korzystać z bezpłatnych, doraźnych konsultacji psychologicznych. Mają one na celu krótkoterminowe wsparcie w sytuacji kryzysów życiowych, pomoc w diagnozie trudności oraz wskazanie, gdzie powinno się uzyskać dalszą pomoc. Mają charakter indywidualnych spotkań i trwają 60 minut. Mogą w nich wziąć udział osoby, które wcześniej odbędą przynajmniej jedną rozmowę z asystentem zdrowienia.

Z konsultacji psychologicznych można skorzystać maksymalnie 6 razy w ciągu semestru. W wyjątkowych przypadkach, na wniosek studenta/doktoranta, po konsultacji z psychologiem i za zgodą pracownika Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami – więcej niż 6 razy w ciągu semestru.

Na spotkanie można umówić się poprzez wysłanie wiadomości pod adres bon@uken.krakow.pl. O formie i miejscu decyduje psycholog prowadzący konsultację, w porozumieniu z pracownikiem Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami.