Konrad Guzowski podczas spaceru w lesie

8 stycznia 2024 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UKEN przyznało tytuł „Studenta Grudnia” Konradowi Guzowskiemu.

Konrad Guzowski jest studentem czwartego roku psychologii (jednolite studia magisterskie). Od początku studiów realizuje swoje marzenie o byciu naukowcem. Prowadzi badania, występuje na konferencjach oraz publikuje artykuły naukowe. Stale rozwija swoje kompetencje badacza. Dużą satysfakcję daje mu współpraca z ludźmi i wspólne rozwijanie umiejętności i dzielenie się wiedzą. Konrad jest wolontariuszem w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom, gdzie pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. W wolnym czasie uczy się produkcji muzyki oraz rysuje.

Konrad Guzowski prowadzący odczyt na jednej z konferencji naukowych, w tle ekran z prezentacją

Wybrane osiągnięcia

• współautorstwo artykułu naukowego (Józefacka, N. M., Szpakiewicz, E., Lech, D., Guzowski, K., & Kania, G. (2023). What Matters in a Relationship – Age, Sexual Satisfaction, Relationship Length, and Interpersonal Closeness as Predictors of Relationship Satisfaction in Young Adults. International Journal of Environmental Research and Public Health, 20(5), 4103)
  • współautorstwo artykułu naukowego (Józefacka, N. M., Podstawski, R., Potoczny, W., Pomianowski, A., Kołek, M. F., Wrona, S., & Guzowski, K. (2023). The Importance of Resilience and Level of Anxiety in the Process of Making a Decision about SARS-CoV-2 Vaccination. International Journal of Environmental Research and Public Health, 20(2), 999)
  • uczestnictwo w European Conference on Developmental Psychology (ECDP) w Turku, Finlandia z referatem „Sorting out the developmental trajectory of inhibition control among preschool age children at risk of developmental disorder – a cross-sectional pilot study” (28 sierpnia – 1 września 2023 roku)
  • uczestnictwo w 30. Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Rozwojowej w Gdańsku z referatem „Zmiana jakości kontroli hamowania u dzieci w okresie średniego dzieciństwa – badanie pilotażowe, poprzeczne” (2–4 czerwca 2022 roku)
  • współpraca przy organizacji „12th European Conference on Mental Health” – międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się w 2024 roku w Krakowie
  • w roku akademickim 2021/2022 i 2022/2023 otrzymał stypendium Rektora za wyróżniające wyniki w nauce
  • udział w organizacji Dnia Otwartego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie 25 kwietnia 2023 roku jako przedstawiciel Instytutu Psychologii
  • wiceprzewodniczący i współzałożyciel Koła Naukowego Control UP

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).