Koło Naukowe Ciało, Sprawca, Identyfikacja Kraków (logo)

Zapraszamy entuzjastów kryminalistyki na niezwykłe warsztaty z kryminalistycznego badania miejsca znalezienia zwłok, podczas których będziecie mieli okazję uczestniczyć w inscenizowanej scenie zbrodni, gdzie prowadzący, doświadczony technik kryminalistyki, dokona oględzin miejsca zdarzenia. Wspólnie z widownią będzie można odkrywać tajemnicę tego makabrycznego wydarzenia. Na miejscu zbrodni znajdą się jedynie zwłoki, narzędzie zbrodni oraz masa śladów, co sprawi, że to wydarzenie stanie się prawdziwą lekcją praktyczną dla wszystkich pasjonatów kryminalistyki.

Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2023 roku (godzina 18.30–20.00 )w budynku głównym Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (ul. Podchorążych 2, Aula Główna). Transmisję z warsztatów będzie można także śledzić na kanale YouTube Uczelni.

Organizatorem warsztatów jest Koło Naukowe Ciało, Sprawca, Identyfikacja Kraków, a inscenizację i charakteryzację wykonają charakteryzatorka filmowa i wykładowczyni SFX, Klaudyna Góralska w asyście studentów Szkoły Charakteryzacji FAM.