napis: „Archiwa Przyszłości”, II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z super nagrodami

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu plastycznego, organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński – Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie i Archiwum Państwowe w Szczecinie.

Celem Konkursu jest przedstawienie dowolnie rozumianego pojęcia „Archiwum” – w świetle zmian oraz pokazanie przyszłości Archiwów w sposób zaskakujący, nieoczywisty, ograniczony jedynie wyobraźnią uczestnika. Wydarzanie ma również na celu pokazać Archiwum jako miejsce ciekawe, nowoczesne i otwarte dla wszystkich.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas i szkół ponadpodstawowych o profilu artystycznym oraz studentów kierunków artystycznych, w tym profili i kierunków plastycznych w Polsce. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie zgłoszenia udziału oraz dostarczenie pracy będącej samodzielnym projektem uczestnika, do której posiada pełnię praw autorskich.

Patronat honorowy nad konkursem objął prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

termin składania zgłoszeń: 29 lutego 2024 roku

Autorzy najciekawszych prac otrzymają: nagrody oraz oryginalne dyplomy. Głównymi nagrodami są tablety graficzne ufundowane przez Uniwersytet Szczeciński, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich oraz firmę Beskid Plus. Pozostałe nagrody to materiały plastyczne oraz gadżety.

strona internetowa konkursu „Archiwa Przyszłości”
regulamin konkursu „Archiwa Przyszłości”