uśmiechnięci studenci z laptopami

W 14. edycji konkursu Interstudent, jak co roku, nagrodzeni zostaną najlepsi zagraniczni studenci zdobywający wykształcenie na polskich uczelniach. Organizatorzy konkursu szukają dobrych studentów, ciekawych i ambitnych ludzi, ale przede wszystkim aktywnych i zaangażowanych w środowisko akademickie swojej uczelni.

Dzięki konkursowi, już od czternastu lat, prezentowani są zagraniczni studenci, którzy studiują, działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

Kandydatury można zgłaszać do 8 grudnia 2023 roku. Nagrody przyznane zostaną tradycyjnie w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie (szkoły doktorskie). Kapituła może także przyznać Nagrodę Specjalną na szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2024 nastąpi 8 lutego 2024 roku podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”, której gospodarzem będzie Politechnika Poznańska.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów: zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej studyinpoland.pl.