uczestnicy spotkania, na ostatnim planie władze rektorskie, przy mównicy Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek
fot. Marcelina Woźnicka

Około 600 studentek i studentów pierwszego roku studiów wzięło udział w spotkaniu z władzami rektorskimi Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. „Dziękuję za wybór naszej uczelni. Wierzę, że będzie to dla Państwa dobry czas, czas poszukiwań, rozwoju, zawierania nowych znajomości. Wierzę, że będziecie naszymi najlepszymi ambasadorami” – mówił Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Piotr Borek. „Zachęcam Was do znalezienia także czasu na aktywność w kołach naukowych, samorządzie, organizacjach studenckich – okres studiów sprzyja zdobywaniu tego rodzaju doświadczeń” – mówiła Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UKEN. W spotkaniu wzięli także udział dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN, Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju oraz dr hab. Michał Rogoż, prof. UKEN, Prorektor ds. Nauki.

uczestnicy spotkania, na ostatnim planie władze rektorskie, przy mównicy kierownik Działu Promocji Adam Gliksman

uczestnicy spotkania
fot. Marcelina Woźnicka

uczestnicy spotkania, na ostatnim planie władze rektorskie, przy mównicy kierownik Działu Spraw Studenckich Łukasz Bandoła
fot. Marcelina Woźnicka

Studenci wysłuchali również informacji na temat działalności Centrum Obsługi Studenta, Działu Spraw Studenckich, Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Działu Promocji i Biura Karier i Współpracy z Absolwentami. O roli opiekunów roku mówił dr Jakub Oliwa, adiunkt w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi. Doświadczeniami starosty roku podzieliła się Katarzyna Żywko, która jako studentka trzeciego roku filologii romańskiej została wybrana najlepszą starościną roku akademickiego 2022/2023.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim Studentkom i Studentom za przyjęcie zaproszenia.