Władze rektorskie witają zebranych w Auli Głównej wyróżnionych studentów i zaproszonych gości; na pierwszym planie uczestnicy spotkania
fot. Marcelina Woźnicka

19 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom drugiej edycji konkursu „Grant rektorski”, zwycięzcom konkursu na najlepszego starostę oraz podziękowań dla organizacji studenckich i studentów, którzy aktywnie wspierali promocję Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Zebranych w Auli Głównej powitali Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek, Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP oraz Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP.

Jego Magnificencja skierował podziękowania i słowa uznania do członków kół naukowych, które zwyciężyły w konkursie „Grant rektorski”. Laureaci odebrali pamiątkowe czeki na kwoty, które pozwolą zrealizować im zaproponowane projekty. Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „Control UP”, laureaci pierwszego miejsca – odebrali nagrodę o wartości 15 000 złotych (projekt „FoMO – pomiń to – badanie naukowe oraz projekt edukacyjny profilaktyki FoMO (lęku przed pominięciem) i nadużywania Internetu”). Studenci z Koła Matematyków UP – laureaci drugiego miejsca – odebrali czek o wartości 10 000 złotych (projekt „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w województwie małopolskim: interaktywne warsztaty dla szkół w mniejszych miejscowościach”). Nagrody o wartości 5000 złotych za zajęcie trzeciego miejsca trafiły do członków: Koła Artystyczno-Naukowego Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej (projekt „Szczęśliwe miasto – kontynuacja działań z udziałem osób niedowidzących i niewidomych, realizowanych przez studentki i studentów oraz kadrę instytutu”), Studenckiego Koła Naukowego Instytutu Historii i Archiwistyki (projekt „Dziedzictwo mieszkańców Mazur – koncepcja muzeum”) oraz Studenckiego Koła Naukowego Geografów UP (projekt „Geografowie Północy i Południa, Openstreet Map w badaniach geograficznych”).

władze rektorskie wręczają czek laureatom pierwszego miejsca w konkursie "Grant rektorski"
fot. Marcelina Woźnicka

Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „Control UP” na wspólnym zdjęciu z władzami rektorskimi
fot. Marcelina Woźnicka

Wręczono również nagrody w konkursie na najlepszego starostę. Pamiątkowe czeki odebrali: laureatka pierwszego miejsca Katarzyna Żywko, zdobywczyni drugiego miejsca Oliwia Bogusz oraz Artur Kalita, który zajął trzecie miejsce. Julia Dzierżek i Lizaveta Haradzetskaya odebrały podziękowania za przygotowanie muralu i aranżację strefy studenta, która znajduje się na trzecim piętrze w budynku głównym uczelni.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek z czekiem w dłoni, Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP trzyma oraz Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP
fot. Marcelina Woźnicka

laureatka pierwszego miejsca w konkursie na najlepszego starostę Katarzyna Żywko z władzami uczelni i dyrektorem Instytutu Neofilologii dr. hab. Wojciechem Prażuchem, prof. UP
fot. Marcelina Woźnicka

Ponadto doceniono pracę Samorządu Studentów, studentów zaangażowanych w działalność społeczną Uniwersytetu Pedagogicznego, aktywność Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetu Dzieci i Rodziców, a także studentek wspierających Dział Promocji i reprezentujących Uczelnię w trakcie targów edukacyjnych oraz Dnia Otwartego.

wspólne zdjęcie studentek wspierających Dział Promocji i reprezentujących Uczelnię w trakcie targów edukacyjnych oraz Dnia Otwartego z władzami Uczelni
fot. Marcelina Woźnicka

Podczas uroczystości wręczono informacje o stypendiach naukowych dla studentów z Ukrainy, którzy w mijającym roku akademickim osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomy przekazał w imieniu fundatora – The Shapiro Foundation – Zastępca Dyrektora Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie Sebastian Rudol.