uśmiechnięta studentka w birecie z podniesionymi w górę rękami, na pierwszym planie książki ułożone w stos

Instytut Śląski w Opolu wraz z Kapitułą Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków ogłasza XXXIII edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną w 2023 roku poświęconą dziejom politycznym, kulturze i problemom społecznym Śląska.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej ze zgłoszonych w danym roku prac magisterskich, której autor otrzymuje dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 4000 złotych. Nagrodzona praca, a także prace wyróżnione w konkursie, mogą zostać zarekomendowane przez Kapitułę do druku w całości lub we fragmentach. Promotorzy nagrodzonej pracy i prac wyróżnionych otrzymują dyplomy gratulacyjne od Kapituły.

Prace na konkurs mogą być zgłaszane przez rektorów, dziekanów, dyrektorów instytutów, kierowników zakładów uczelnianych i przez promotorów prac magisterskich oraz przez samych zainteresowanych za zgodą promotora.

Prace na konkurs należy nadsyłać do dnia 31 grudnia 2023 roku.

szczegółowe informacje dotyczące konkursu na stronie internetowej Instytutu Śląskiego