logo konkursu

Zachęcamy do udziału w szóstej odsłonie konkursu „Świat oczami młodych”. Konkurs to niepowtarzalna szansa na stworzenie muralu na terenie naszej uczelni. Rejestracja uczelni na stronie internetowej oczamimlodych.pl jest już otwarta i potrwa do 31 marca 2023 roku. Z kolei na projekty murali czekamy do 28 kwietnia 2023 roku. Wszystkie nadesłane prace oceni komisja konkursowa, w której skład wejdą polscy artyści oraz przedstawiciele organizatora.

Kto może być autorem muralu? Każda osoba lub grupa osób, bez względu na wiek. Do projektowania można zaprosić lokalnych artystów. Ważne jest, żeby w proces zaangażować studentów ze zgłoszonej uczelni – powinni mieć wpływ na to, jak ma wyglądać mural.

Pięć najlepszych projektów ekomurali otrzyma dofinansowanie na realizację w wysokości do 15 000 złotych. Łączna pula grantów wynosi 75 000 złotych. Celem tegorocznej odsłony jest przybliżenie społeczeństwu zagrożonych gatunków roślin, zwierząt i grzybów w Polsce.