stoisko Talent Days w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego

Październik to nie tylko pierwsze wykłady i ćwiczenia, ale również – dla tych, którym nie jest obojętny wybór przyszłej drogi zawodowej – także pierwsze działania karierowe.

Talent Days w Uniwersytecie Pedagogicznym

13 października 2022 roku w Centrum Kongresowym ICE odbyły się ogólnopolskie Targi Pracy Talent Days. Dział Promocji, w ramach którego funkcjonuje stanowisko doradcy zawodowego, podjął współpracę partnerską w promowaniu tego wydarzenia wśród naszych studentów, jako uczelnia wspierająca budowanie ścieżki karier studenckich. Z tej okazji, 12 października gościliśmy przedstawicieli Grupy Absolvent – organizatorów targów, którzy oferowali możliwość skonsultowania dokumentów aplikacyjnych, profilu na LinkedIn, a dla naszych studentów przygotowali mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami.

Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami

Nasza uczelnia włączyła się również w działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Małopolsce, które odbyły się pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”. W ramach tego wydarzenia, studenci korzystali z konsultacji doradczych oraz odkrywali swoje mocne strony przy pomocy narzędzi badających preferencje i predyspozycje zawodowe. Pod szyldem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zostały zorganizowane także warsztaty stacjonarne „Oko w oko z rekruterem, czyli jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej”. Spotkanie prowadziła Anna Ostafil – Senior Recruiter z firmy Alexander Mann Solutions. Uczestnicy otrzymali dużą dawkę praktycznej wiedzy, dowiedzieli się na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z pracodawcą. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa. W październiku, z wszystkich działań oferowanych przez doradcę zawodowego skorzystało 35 osób.

uczestnicy warsztatów podczas zajęć

Co przed nami

7–8 grudnia 2022 roku odbędzie się edycja hybrydowa Targów Pracy „Wybierz Lepszy start w przyszłość”. W trakcie tych dwóch dni, studenci i absolwenci na stronie internetowej dedykowanej targom będą mieli możliwość spotkać się online z pracodawcami, poznać aktualne oferty pracy, uczestniczyć w webinarach. Przewidziano także warsztaty stacjonarne. Więcej informacji już wkrótce pojawi się na stronach: internetowej Kariery studenckie, doradcy zawodowi oraz na portalu społecznościowym Facebook Kariery Studenckie. Uniwersytet Pedagogiczny.

Umów się z doradcą zawodowym

Doradca zawodowy to osoba towarzysząca w planowaniu kariery, udzielająca pomocy na poszczególnych etapach realizacji planu działań. Umów się na spotkanie i weź udział w bezpłatnej, indywidualnej konsultacji z doradcą zawodowym.

Nasz doradca zawodowy
Natalia Zaklikiewicz
kariery@up.krakow.pl

Przykładowa tematyka spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym:

• bilans zasobów: mocnych stron, kompetencji, predyspozycji i preferencji zawodowych;
  • przygotowanie zawodowego portfolio;
  • techniki poszukiwania zatrudnienia, doskonalenie umiejętności „miękkich”;
  • wspieranie przedsiębiorczości.