Tamara Balan wśród swoich prac

4 lipca 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP dokonało wyboru kolejnego „Studenta Miesiąca”. „Studentką Czerwca” została Tamara Balan. Tamara jest studentką trzeciego roku malarstwa. Jest przykładem osoby, która w pełnym wymiarze wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobywane w toku studiów, realizując wiele projektów artystycznych i społecznych o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.

Największą pasją Tamary jest malarstwo, które przenika każdą dziedzinę życia laureatki. Od pierwszych dni w murach Uniwersytetu Pedagogicznego jest zaangażowana w projekty Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej oraz w działalność Koła Artystyczno-Naukowe Studentów Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej. Z tego właśnie powodu, jak zaznacza – po obronie zamierza kontynuować studia na drugim stopniu malarstwa w Uniwersytecie Pedagogicznym.

Tamara Balan wśród swoich prac

obraz Tamary Balan

Wybrane osiągnięcia

• realizatorka indywidualnej polichromii-muralu „Drzewo Sensoryczne” w ramach projektu „Szczęśliwe Miasto – Cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej” – realizacja w Centrum Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie,
  • reprezentantka Uniwersytetu Pedagogicznego na krajowych oraz międzynarodowych wystawach malarstwa, między innym: Sztandary Wiosny, Stop wojnie w Ukrainie, Gadka Szmatka, Mistrz i Małgorzata, Światło, Myśląc artystycznie, Art Freedom, Art Jam Session/URBAN,
  • autorka publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych,
  • uczestniczka Cracow Art Week: KRAKERS 2022 – realizacja wystawy cyklu obrazów w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida,
  • wolontariuszka w akcjach społecznych na rzecz najbardziej potrzebujących, między innymi w Klinice Zabawek – współorganizatorka dziennego przedszkola dla dzieci ofiar wojny, tłumaczka,
  • współorganizatorka działań promocyjnych, animacyjnych i artystycznych na rzecz popularyzacji oferty Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej,
  • wystawca prac ukazujących społecznie aktualne tematy w przestrzeniach publicznych Krakowa,
  • sekretarz Koła Artystyczno-Naukowego Studentów Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej.

Zapraszamy do śledzenia strony Uniwersytetu Pedagogicznego, ponieważ już w październiku przyznany zostanie tytuł „Studenta Roku”.