Patryk Golba-Zawadzki podczas konferencji

9 maja 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP dokonało wyboru kolejnego „Studenta Miesiąca”. „Studentem Kwietnia” został Patryk Golba-Zawadzki. Patryk jest studentem pierwszego roku prawa na jednolitych studiach magisterskich. Od pierwszych dni spędzonych w murach uniwersyteckich angażuje się w działalność organizacyjną oraz społeczną.

Interesuje się historią, prawem, polityką, muzyką, literaturą, samorozwojem i kinematografią. Odnajduje się w pracy społecznej, a regenerację zapewniają mu spacery, zwłaszcza po krakowskim zoo, gdzie jest stałym bywalcem – najczęściej przy wybiegu z mundżakami chińskimi.

Patryk Golba-Zawadzki podczas konferencji

Wybrane osiągnięcia

• przewodniczący Zespołu Stałego ds. Młodzieżowych Rad Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, ekspert w pracach Młodzieżowej Rady Krakowa nad reformą Statutu Młodzieżowej Rady Krakowa w związku ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym;
  • działacz młodzieżowy, w latach 2018–2021 radny Młodzieżowej Rady Krakowa, w której pełnił funkcje kolejno sekretarza, a następnie wiceprzewodniczącego;
  • inicjator i lider projektu „Małopolska dla Młodych”, mającego na celu utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Małopolskiego;
  • prezes rozwijającego się Instytutu Aktywizmu i Samorządności, pomysłodawca i organizator wielu projektów społecznych we współpracy z między innymi z Młodzieżową Radą Krakowa, Radą Miasta Krakowa, Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Klubem pod Jaszczurami, Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki;
  • tutor oraz sędzia debat oksfordzkich z ramienia Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, nauczyciel debaty i retoryki w drużynie debatanckiej IX LO;
  • członek i działacz kilku organizacji pozarządowych między innymi: Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski;
  • lider wielu grup nieformalnych, między innymi: Instytutu Aktywizmu i Samorządności – z którym organizuje wydarzenia naukowe i edukacyjne w postaci dyskusji lub zajęć ćwiczeniowych o szeroko pojętym aktywizmie i społeczeństwie; Polonii Minor – polegającej na szkoleniu małopolskich młodzieżowych działaczy i liderów; Jagiellonica – dbającego o współpracę działaczy z sześciu różnych państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Białorusi.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).