YYehor Kulchytskyi podczas treningu

2 marca 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP dokonało wyboru kolejnego „Studenta Miesiąca”. „Studentem Lutego” został Yehor Kulchytskyi. Yehor jest studentem pierwszego roku ekonomii społecznej na studiach drugiego stopnia. Jest zaangażowany zarówno w działalność edukacyjną, sportową, popularnonaukową, jak i promocyjną Uniwersytetu Pedagogicznego.

Yehor Kulchytskyi  podczas treningu w górach

Wybrane osiągnięcia

• prezenter podczas wydarzenia live w ramach Wirtualnego Dnia Otwartego 2021, wolontariusz na międzynarodowych targach edukacyjnych, konsultant oraz tłumacz podczas spotkań informacyjnych na temat prowadzonej przez Uniwersytet Pedagogiczny rekrutacji na studia (dla obcokrajowców)
  • wolontariusz podczas organizacji zawodów X-Run (biegi górskie)
  • reprezentant Uniwersytetu Pedagogicznego w Akademickich Mistrzostwach Polski (4. miejsce drużynowo w biegach przełajowych w 2021 roku, 2. i 4. miejsce w biegach przełajowych w 2020 roku, 2. miejsce drużynowo w biegach przełajowych w 2018 roku)
  • oraz podczas Garmin Ultra Race Radków (2. miejsce w kategorii M18 w biegu górskim na 55 kilometrów w 2020 roku)
  • koordynator projektów, tłumacz, działacz na rzecz rozwoju czasopisma „Beton Akademicki”, członek Koła Naukowego Studentów Instytutu Politologii UP
  • reprezentant Uniwersytetu Pedagogicznego na konferencjach międzynarodowych, członek komitetów organizacyjnych
  • uczestnik konkursów tłumaczeniowych Uniwersytetu Pedagogicznego

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).