mężczyzna podczas prezentacji biznesowej

1 marca 2022 roku rusza nabór wniosków o dofinansowanie do nauki na poziomie wyższym w ramach programu „Aktywny samorząd”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku informuje, iż istnieje możliwość otrzymania dofinansowania ze środków PFRON do uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” – Moduł II.

Adresatem pomocy w module II są osoby niepełnosprawne, które:

• posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
  • pobierają/będą pobierać naukę w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe, doktoranckie – trzeciego stopnia.Studia prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym – dziennym lub niestacjonarnym: wieczorowym, zaocznym, eksternistycznym w tym również za pośrednictwem internetu, lub szkoły doktorskie) lub szkole policealnej, lub kolegium, lub ma przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

W 2022 roku kwota dofinansowania kosztów nauki (semestr/półrocze objęte dofinansowaniem) wynosi w przypadku:

• czesnego – w przypadku jednego kierunku do 4000 złotych,
  • dodatku na pokrycie kosztów kształcenia – maksymalnie do 5400 złotych, który ma charakter progresywny i motywacyjny. Wysokość dodatku uzależniona jest od postępów beneficjenta w nauce (w pierwszym roku nauki 50%, w drugim roku nauki 75%, w trzecim roku nauki i więcej 100%).

Z treścią programu, w tym ze szczegółowymi warunkami uczestnictwa w module II programu, można zapoznać się na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.