26 stycznia 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP przyznało tytuł „Studenta Stycznia” Łukaszowi Świerczyńskiemu. Łukasz jest studentem drugiego roku filologii romańskiej na studiach drugiego stopnia. Jest zaangażowany zarówno w działalność edukacyjną, popularnonaukową, jak i promocyjną Instytutu Neofilologii.

Łukasz Świerczyński grający na skrzypcachŁukasz Świerczyński czytający książkę

Wybrane osiągnięcia

• współkoordynator działań promocyjnych z zakresu filologii romańskiej – realizator filmów promocyjnych, autor promocyjnych materiałów graficznych, współadministrator strony na Facebooku, Instagramie oraz na kanale YouTube,
  • redaktor naczelny bloga Boulevard de Culture, poruszającego tematykę szeroko pojętej kultury frankofońskiej (od roku akademickiego 2020/2021),
  • tłumacz artykułów z zakresu filozofii,
  • wolontariusz w księgarni francuskiej (metodyk FLE, wsparcie nauczyciela przy dobieraniu podręczników i metod nauczania),
  • reprezentant Uniwersytetu Pedagogicznego w Ogólnopolskim Maratonie Baudelaire’a,
  • autor i koordynator projektów Język ciała i ruchu, Warsztat twórczego pozyskiwania pracy (Fundacja ROZWIJAMY SIĘ, Fundacja CULTURA Kultury),
  • członek Grupy Nauczycieli Języka Angielskiego oraz Grupy Nauczycieli Języka Francuskiego Boulevard de Culture.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).