Paulina Likus na wakacjach

26 stycznia 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP przyznało tytuł „Studenta Grudnia” Paulinie Likus. Paulina jest studentką pierwszego roku biologii na studiach drugiego stopnia. Od początku jest zaangażowana w działalność Instytutu Biologii, będąc inicjatorką wielu działań zarówno naukowych, jak i studenckich.

Wybrane osiągnięcia

• członkini w projektach badawczych organizowanych przez pracowników naukowych Instytutu Biologii,
  • reprezentantka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na konferencjach i warsztatach z zakresu toksykologii,
  • realizatorka badań dotyczących dawców krwi w województwie małopolskim,
  • członkini koła naukowego „Biosfera” – organizatorka warsztatów chemicznych dla dzieci, udział w akcji „SOS zwierzętom”, udział w pracach terenowych do multimedialnego zielnika realizowanego w ramach projektu „Interaktywna Biosfera”,
  • członkini Instytutowej Rady Samorządu Studentów oraz starościna na kierunku biologia,
  • członkini Fundacji Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych,
  • popularyzatorka wiedzy i nauki wśród dzieci i młodzieży,
  • lokalna aktywistka: członkini Ochotniczej Straży Pożarnej, inicjatorka eventów na rzecz dzieci i młodzieży, wolontariuszka w domach dziecka i akcjach społecznych,
  • członkini chóru mieszanego „Echo” w Trzebini.

Paulina Likus, Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP, Adam Gliksman podczas wręczania nagrody

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).