Anna Krzyżak

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” został ogłoszony po raz pierwszy w 2012 roku. Dziś odbywa się w blisko trzydziestu krajach i jest doskonałą okazją dla doktorantów do przedstawienia swojej pracy naukowej szerokiej publiczności. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Francuski w Polsce.

W tym roku konkurs odbył się online. Trzynastu doktorantów z jedenastu uczelni i ośrodków naukowych z całej Polski mogło w maksymalnie trzech minutach zaprezentować swoją pracę naukową w formie filmu wideo w języku francuskim.

Uniwersytet Pedagogiczny reprezentowała Anna Krzyżak. Doktorantka opowiedziała o swojej pracy dotyczącej umiejętności słuchowych i językowych muzyków i nie-muzyków w eksperymentalnych badaniach neurolingwistycznych, przygotowywanej pod opieką prof. dr. hab. Mirosława Michalika oraz dr. hab. Michała Pawełka.

Prezentacja Anny Krzyżak zaintrygowała jury, które postanowiło wyróżnić jej wideo drugą nagrodą. Anna Krzyżak będzie reprezentować w maju 2021 roku naszą uczelnię w finale Europy Środkowej.

Gratulujemy.