Portal Młoda Nauka ogłosił zwycięzców Mikro grantów. Mikro granty zostały przydzielone na podstawie informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym. Komisja konkursowa wyłoniła cztery najlepsze zgłoszenia.

Mikro granty zostały przyznane:

• kołu naukowemu wyróżniającemu się aktywnością, tj. liczbą oraz jakością realizowanych projektów (oceniane były projekty zgłoszone przez poszczególne koła naukowe w kategorii „Realizowane projekty”);
  • dwóm kołom naukowym wyróżniającym się oryginalnością, innowacyjnością oraz poziomem naukowym w swojej działalności (oceniane były indywidualnie koła naukowe zgłoszone w kategorii „Koła naukowe”);
  • projektowi studenckiemu wyróżniającemu się oryginalnością, innowacyjnością oraz poziomem naukowym w swojej działalności (oceniane były indywidualnie projekty zgłoszone w kategorii „Realizowane projekty”).

Wśród nagrodzonych, obok Koła Naukowego Integra (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), Międzywydziałowego Koła Naukowego Warsaw University of Technology Racing Team „WUT Racing” (Politechnika Warszawska), Projektu PUTrain, KN Inżynierów Transportu Publicznego (Politechnika Poznańska), znalazło się Koło Naukowe Wspierania Osób z Autyzmem (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie). Zwycięzcom przyznane zostały mikro granty w postaci kart podarunkowych o równowartości 2000 złotych.

Fundatorem nagród jest Instytut Zrównoważonej Energetyki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Gratulujemy.