Biblioteka Główna UP poszukuje chętnych do współpracy przy projekcie „Biblioteka w stylu latynoamerykańskim”

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego pragnie zaprosić pracowników i studentów do współpracy przy organizacji 10. edycji wydarzenia o charakterze naukowo-kulturalnym z cyklu „Biblioteka w stylu...” (dawniej „Noce w bibliotece”). Motywem przewodnim przyszłorocznego projektu będzie szeroko pojęta „kultura latynoamerykańska”.

Wydarzenie „Biblioteka w stylu… latynoamerykańskim” planowane jest na 8–12 kwietnia 2019 r. i przybliży atrakcje turystyczne oraz kulturowe Wenezueli, Meksyku, Chile, Argentyny, Kolumbii, Peru, Panamy i Brazylii.

W ramach projektu planowane są:

• wykłady tematyczne/panele dyskusyjne z zakresu geografii, turystyki, historii, kultury, literatury, sztuki, kinematografii dla wszystkich grup wiekowych;
  • spotkania autorskie;
  • warsztaty/pokazy tańców latynoamerykańskich (salsa, bachata) oraz śpiewu;
  • konkursy, wystawy fotograficzne, narodowych strojów;
  • koncerty muzyczne;
  • warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym;
  • warsztaty kulinarne: kuchnia peruwiańska i wenezuelska;
  • warsztaty języka portugalskiego i hiszpańskiego dla dzieci, młodzieży i studentów.

Powyższy harmonogram ma charakter ogólny i będzie systematycznie wzbogacony. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły przy planowaniu poszczególnych wydarzeń. Wierzymy, iż współpraca zaowocuje przygotowaniem atrakcyjnej oferty dla uczestników wydarzeń i przyczyni się do poznania latynoamerykańskiego dziedzictwa kulturowego.

Osoba do kontaktu: Karina Olesiak (karina.olesiak@up.krakow.pl)