uśmiechnięty niebieskooki blondyn w białym T-shircie

Oferta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie została poszerzona o nowy kierunek – ekoturystykę (studia pierwszego stopnia stacjonarne i niestacjonarne).

W trakcie trwania studiów poznasz teorię ekoturystyki, obsługę ruchu turystycznego, zasady obsługi sprzętu i urządzeń służących do pozyskiwania, przetwarzania i analizy danych geograficznych. Przyswoisz również nowoczesne metody ochrony środowiska, sposoby realizacji wydarzeń ekoturystycznych oraz zasady projektowania materiałów i programów edukacyjnych, poznasz potrzeby rynku turystycznego w kontekście ekoturystyki.

Wybrane przedmioty na studiach

Geowizualizacja
Fotografia i social media w ekoturystyce
Bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem w terenie
Turystyka zrównoważona
Turystyka faunistyczna
Ekoturystyka na wyspach i wybrzeżach
Globalne destynacje ekoturystyczne
Green tourism

program studiów – studia stacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 692 KB)
program studiów – studia niestacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 692 KB)

Jako absolwent ekoturystyki będziesz potrafić analizować trendy turystki opartej na zasobach środowiska przyrodniczego i rozwijanej w myśl zrównoważonego rozwoju. Będziesz potrafić skutecznie planować i realizować ekoturystyczne wydarzenia kulturalne, wyprawy specjalistyczne (z wykorzystaniem analizy zagrożeń i zarządzania ryzykiem w terenie) oraz eventy promujące edukację środowiskową. Jako lider będziesz potrafić sprawnie koordynować działaniami zespołu i wdrażać innowacyjne metody w edukacji ekologicznej. Znajdziesz zatrudnienie między innymi jako: edukator i mediator ekologiczny, menadżer projektów ekologicznych, specjalista rynku green tourism, specjalista do spraw turystyki zrównoważonej, ekspert systemów informacji w turystyce i systemów rezerwacyjnych, analityk rynku usług turystycznych, pracownik instytucji samorządowych specjalizujących się w rozwoju turystyki oraz kształtowania wizerunku regionu.

Wiele możliwości. Twój wybór. Twoja Uczelnia