uśmiechnięty  rudowłosy student w okularach i szarym T-shircie

Oferta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie została poszerzona o nowy kierunek – dziennikarstwo (studia drugiego stopnia stacjonarne i niestacjonarne). W ramach studiów przewidziano trzy specjalności: dziennikarstwo społeczne, dziennikarstwo sportowe oraz multimedialny storytelling.

W trakcie trwania studiów dziennikarskich zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat mediów i komunikowania, o zmianach technologicznych oraz społecznych wpływających na świat mediów, o prawie prasowym i autorskim, promocji wydarzeń, a także o roli mediów w kształtowaniu społeczeństwa. Podczas edukacji nabędziesz między innymi następujące umiejętności: tworzenia scenariuszy audycji radiowych i telewizyjnych, wykorzystywania nowych technologii komunikacyjnych (w tym technologii mobilnych i interaktywnych) oraz redagowania i przygotowywania różnych form przekazów multimedialnych. Zajęcia warsztatowe, realizowane w specjalistycznych pracowniach i laboratoriach nowych technologii, warsztaty projektowe oraz praktyki zawodowe pozwolą na przyswojenie wiedzy w praktyce.

Wybrane przedmioty na studiach

Dziennikarstwo newsowe
Dziennikarstwo publicystyczne
PR i marketing cyfrowy
Fotografia dziennikarska
Zarządzanie projektami w mediach
Warsztaty reportażu
Psychologia odbioru mediów
Warsztat rzecznika prasowego

program studiów – studia stacjonarne drugiego stopnia (plik pdf, rozmiar 883KB)
program studiów – studia niestacjonarne drugiego stopnia (plik pdf, rozmiar 903 KB)

Jako absolwent dziennikarstwa uzyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu mediów i komunikowania. Będziesz potrafił: przygotowywać i redagować wypowiedzi prasowe z zakresu różnych gatunków dziennikarskich, tworzyć treści multimedialne z użyciem nowych technologii. Znajdziesz zatrudnienie między innymi w: redakcjach, agencjach prasowych, agencjach public relations, agencjach reklamowych i brandingowych, ośrodkach badań społecznych i badania rynku, w zespołach digitalizacyjnych (w tym z wykorzystaniem technologii VR), jednostkach opracowujących wizualizacje big data, działach grafiki komputerowej, laboratoriach technologii internetowych.

Wiele możliwości. Twój wybór. Twoja Uczelnia