uśmiechnięta brunetka w białym t-shircie

Oferta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie została poszerzona o nowy kierunek studiów – zarządzanie ochroną środowiska (studia drugiego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne). W ramach studiów przewidziano dwie specjalności: zarządzanie odnawialnymi źródłami energii oraz ochrona środowiska w polityce społecznej.

Podczas studiów zarządzanie ochroną środowiska nauczysz się rozwiązywać problemy techniczne i organizacyjne związane z ochroną, wykorzystaniem i przekształcaniem zasobów środowiskowych. Zdobędziesz pogłębioną wiedzę z zakresu zarządzania środowiskiem, w tym założenia polityki ekologicznej. Zyskasz usystematyzowaną wiedzę o alternatywnych źródłach energii, zasobach i oddziaływaniu na środowisko przyrodnicze.

Zdobędziesz umiejętność kierowania zespołami wykonującymi zadania zlecone, posługiwania się fachową literaturą oraz interpretowania przepisów prawnych w zakresie działalności gospodarczej. Nauczysz się wyjaśniać procesy technologiczne – w szczególności procesy przyjazne środowisku, a także prowadzić wybrane prace laboratoryjne. Będziesz potrafić dobrać i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania umożliwiające zastosowanie alternatywnych źródeł energii w przemyśle i w gospodarstwach domowych, ocenić wpływ wybranych gałęzi przemysłu na środowisko i dobierać technologie minimalizujące antropopresję.

Wybrane przedmioty na studiach

Metody ograniczania emisji zanieczyszczeń do środowiska
Monitoring środowiska
Podstawy planowania przestrzennego
Rozwój zrównoważony
Ochrona środowiska w polityce społecznej
Zarządzanie odnawialnymi źródłami energii

program studiów – studia stacjonarne drugiego stopnia (plik pdf, rozmiar 584 KB)
program studiów – studia niestacjonarne drugiego stopnia (plik pdf, rozmiar 600 KB)

Jako absolwent zarządzania ochroną środowiska będziesz mógł podjąć pracę w służbach ochrony środowiska, organach administracji centralnej oraz w gminnych, powiatowych i wojewódzkich wydziałach ochrony środowiska, w administracji parków narodowych i parków krajobrazowych, instytucjach państwowych zajmujących się ochroną i monitorowaniem środowiska, firmach konsultingowych, biurach planowania przestrzennego, biurach projektów i studiów, przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sanitarnej, przedsiębiorstwach branżowych produkujących i eksploatujących urządzenia inżynierii i ochrony środowiska oraz w instytucjach zajmujących się zintegrowanym zarządzaniem środowiskiem.

Wiele możliwości. Twój wybór. Twoja Uczelnia