uśmiechnięty student w t-shircie

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia na kierunku studia nad wizualnością – visual studies.

Zdobądź wykształcenie humanistyczne i zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk o sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem historii sztuki. Studiując w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie zrozumiesz współczesne zjawiska z obszaru kultury wizualnej i nowych mediów i będziesz potrafić je interpretować. Poznasz tradycyjne techniki artystyczne, a także nowe technologie wykorzystywane w sztukach wizualnych.

Podczas studiów nad wizualnością – visual studies poznasz terminologię z zakresu nauk o sztuce i nauk o kulturze. Poznasz i zrozumiesz najważniejsze teorie i metody badawcze z pola badań nad wizualnością. Będziesz potrafić analizować i interpretować różnorodne dzieła przekazu wizualnego. Zdobędziesz uporządkowaną wiedzę o instytucjonalnych uwarunkowaniach funkcjonowania sztuki współczesnej i kultury wizualnej. Poznasz teorie wystawiennicze i zrozumiesz ich zastosowanie we współczesnym muzealnictwie. Zdobędziesz wiedzę na temat mediów i procesów komunikowania się.

Nauczysz się organizować wystawy i wydarzenia kulturalne, a także współpracować z przedstawicielami różnych środowisk w zakresie przygotowywania i realizacji różnorodnych przedsięwzięć kulturalno-artystycznych.

Nabytą wiedzę będziesz potrafił wykorzystać w działaniach z zakresu promocji sztuki. Nauczysz się prowadzić dokumentację wydarzenia artystycznego oraz przygotować materiał stanowiący ilustrację zrealizowanych badań nad kulturą wizualną.

Wybrane przedmioty na studiach

Historia sztuki
Architektura XX wieku
Badania odbiorców sztuki
Promocja i marketing sztuki
Ramy instytucjonalne sztuki współczesnej
Dostępność w kulturze wizualnej
Sztuka w krajobrazie
Street art i sztuka w przestrzeni publicznej
Rynek dzieł sztuki

program studiów – studia stacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 376 KB)

Jako absolwent studiów nad wizualnością – visual studies będziesz przygotowana do pracy w instytucjach kultury, instytucjach handlu dziełami sztuki, organizacjach pozarządowych, mediach i innych placówkach funkcjonujących w szeroko rozumianym sektorze kultury w charakterze kuratora wystaw i kolekcji, krytyka sztuki, marszanda, edukatora, przewodnika, członka zespołu przygotowującego strategie promocyjne.

Wiele możliwości. Twój wybór. Twoja Uczelnia