uśmiechnięta studentka w szarym swetrze ze skrzyżowanymi rękami

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia na kierunku logistyka.

W trakcie nauki (studia pierwszego stopnia) zdobędziesz wiedzę na temat infrastruktury, przemysłu i transportu w Polsce i Europie. Ponadto nabędziesz kompetencje w zakresie prowadzenia zakupów, gospodarki magazynowej i materiałowej, dystrybucji towarów oraz rynku pasażerskiego.

Nauczysz się wykorzystywać nowoczesne technologie do zarządzania procesami logistycznymi, poznasz organizację pracy zespołowej i narzędzia do kierowania nim. Zdobycie praktycznej wiedzy będzie możliwe podczas zajęć terenowych, w czasie których zapoznasz się z funkcjonowaniem przedsiębiorstw, w tym również sektora publicznego. Do wyboru masz dwie specjalności: logistyka przedsiębiorstw oraz logistyka publiczna.

Wybrane przedmioty na studiach

Geografia transportu i łączności
Infrastruktura logistyczna współczesnego świata
Usługi ekosystemowe w logistyce
Zarządzanie jakością w logistyce
Badania rynkowe i geomarketing
Modelowanie przepływów w sieciach infrastruktury
Zasoby i gospodarka energetyczna
Zarządzanie łańcuchami dostaw

program studiów – studia stacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 567 KB)
program studiów – studia niestacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 561 KB)

Jako absolwent logistyki pierwszego stopnia uzyskasz rzetelne wykształcenie logistyczne i będziesz przygotowany do pracy zawodowej w przedsiębiorstwach w sektorze komercyjnym i publicznym. Będziesz mógł znaleźć zatrudnienie jako specjalista ds. logistyki, specjalista ds. zakupów, specjalista ds. planowania produkcji, specjalista ds. dystrybucji, specjalista oraz specjalista ds. logistyki w wydziale planowania przestrzennego. Będzie mógł ponadto kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia mają na celu wykształcić specjalistów o szerokim spektrum wiedzy w zakresie logistyki międzynarodowej. W toku nauki zdobędziesz wiedzę i umiejętności związane z logistyką z zakresu dyscyplin naukowych takich jak: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, zarządzanie, ekonomia i finanse, nauki prawne i przyrodnicze. Przyswoisz informacje dotyczące uwarunkowań procesów logistycznych, nabędziesz umiejętność analitycznego myślenia w odniesieniu do procesów logistycznych, będziesz stosował strategiczne i marketingowe podejście w zarządzaniu przedsiębiorstwami i przedsięwzięciami logistycznymi. W programie studiów przewidziano dwie specjalności: logistyka międzynarodowa oraz menedżer logistyki.

Wybrane przedmioty na studiach

Zarządzanie organizacjami logistycznymi
Analiza techniczno-ekonomiczna w logistyce
Symulacje procesów logistycznych
Analiza transakcyjna w logistyce
Gospodarka materiałami eksploatacyjnymi
Logistyka towarów specjalnego przeznaczenia
Internacjonalizacja przepływów kapitałowych
Międzynarodowe projekty infrastrukturalne

program studiów – studia stacjonarne drugiego stopnia (plik pdf, rozmiar 519 KB)
program studiów – studia niestacjonarne drugiego stopnia (plik pdf, rozmiar 520 KB)

Jako absolwent logistyki drugiego stopnia będziesz mógł pracować w firmach transportowych i spedycyjnych, centrach dystrybucyjnych i logistycznych, przedsiębiorstwach współpracujących z międzynarodowym sektorem transportu i obrotu towarowego. Będziesz także mógł kontynuować naukę w szkole doktorskiej.

Przy tworzeniu programów studiów uwzględniono wymogi europejskich standardów kompetencji logistyka na poziomie EQF-4, opracowane przez European Logistics Association.

Wiele możliwości. Twój wybór. Twoja Uczelnia