moment przecięcia wstęgi przez Rektora UKEN
fot. Marcelina Woźnicka

Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek wraz z Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyną Plutecką, prof. UKEN 7 marca 20024 roku uroczyście otworzyli dwie strefy studenta – świetlicę akademicką i lektorium w Domu Studenckim „Za Kolumnami”.

Podczas uroczystości Rektor podziękował kierownik Akademickiego Centrum Hotelowego Klaudii Smazie i studentom Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie za zaangażowanie w powstanie obu przestrzeni: „Cieszę się, że się to udało. Niech służy”. „Bardzo wam dziękuję za współpracę i autentyczne sygnalizowanie waszych potrzeb” – powiedziała, dołączając się do słów Jego Magnificencji, Prorektor ds. Studenckich. W imieniu studentów zabrała głos Nikola Cierpisz, przewodnicząca rady mieszkańców Akademickiego Centrum Hotelowego, dziękując władzom uczelni za stworzenie znakomitych warunków do odpoczynku oraz indywidualnej pracy.

studentki UKEN rozmawiają z prof. dr. hab. Biotrem Borkiem w nowo otwartej świetlicy

wnętrze nowej strefy studenta
fot. Marcelina Woźnicka

„Mam nadzieję, że będzie to miejsce miłych spotkań, w którym urzeczywistniać się będą pomysły i projekty studentów UKEN. Akademik potrzebuje takich przestrzeni” – dodała Klaudia Smaza, a następnie przybliżyła proces powstawania świetlicy i lektorium oraz kierunki rozwoju Akademickiego Centrum Hotelowego.

Powstanie stref to odpowiedź na realne potrzeby studentów – indywidualne miejsca do nauki i przestrzeń do pracy grupowej, która ma potencjał stać się miejscem odpoczynku czy udziału w szkoleniach i warsztatach.