Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce uhonorował medalami wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki. Wśród nagrodzonych znalazł się Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Mariusz Wołos.

20 października 2018 r. rozpoczynamy kolejny rok spotkań w Uniwersytecie Dzieci i Rodziców. Myślą przewodnią w roku akademickim 2018/2019 będzie „Odkrywanie przez działanie”.

W ramach rozwoju oferty Uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji rozpoczął działanie Uniwersytet Młodego Odkrywcy „Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji”.

Michalina Malisz, zdobywczyni tytułu „Studentki Maja”, studentka II roku studiów II stopnia na kierunku Studia Niemcoznawcze i Środkowoeuropejskie, zwyciężyła w konkursie „Student Roku 2017/2018”.

12 października 2018 r. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uroczyście zainaugurował siedemdziesiąty trzeci rok akademicki. Na 46 kierunkach pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia rozpoczęło naukę ponad 5600 osób, a o indeks ubiegało się niemal trzy razy tyle, bo ponad 15 000 kandydatów, czyli o około 1000 osób więcej niż w ubiegłym roku akademickim.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr Małgorzatą Lebdą, które odbędzie się 18 października 2018 r. o godzinie 11.00 w Czytelni Głównej UP w Krakowie. Rozmowę wokół ostatnich książek poetki poprowadzi prof. Andrzej Franaszek. Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu Conrada.

Michalina Malisz, zdobywczyni tytułu „Studentki Maja”, studentka II roku studiów II stopnia na kierunku Studia Niemcoznawcze i Środkowoeuropejskie, zwyciężyła w konkursie na „Studenta Roku 2017/2018”.

Miło jest nam poinformować, że dr hab. Grzegorz Nieć, prof. UP z Instytutu Informacji Naukowej został powołany w skład Rady Programowej Instytutu Książki na kadencję 2018–2022. Na pierwszym zebraniu Rady, w dniu 5 października 2018 r., wybrano go jej przewodniczącym.

9 października 2018 r. w Klubie Studenckim „Bakałarz” odbyło się spotkanie z kandydatami do tytułu „Studenta Roku 2017/2018”. W spotkaniu uczestniczyli: Prorektor ds. Studenckich prof. Katarzyna Potyrała, kierownik Biura Promocji Kamila Bielecka, kierownik Biura Spraw Studenckich Łukasz Bandoła, kierownik Klubu Studenckiego „Bakałarz” Marek Żołądek.

17–21 października 2018 r. Ośrodek Badań nad Mediami UP, wraz z Helińską Fundacją Praw Człowieka, fundacją Autonomia (partner lokalny festiwalu), Strefą Wenus z Milo, kinem Paradox i pozostałymi partnerami zapraszają na 16. edycję Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w filmie (Kraków/Poronin).