Już 28 września tajemnicze laboratoria przestaną mieć sekrety, a niebanalne pytania zyskają odpowiedzi. W tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji – ponad 1700 warsztatów, eksperymentów, pokazów i spotkań w 8 miastach regionu.

Miło nam poinformować, że dr Bartosz Ogórek z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie znalazł się w grupie zwycięzców XII edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

25–27 września 2018 r. w Wieliczce odbędzie się pierwsza w Polsce Międzynarodowa Konferencja „Zdrowie zaczyna się w głowie”. Jednym z oficjalnych partnerów konferencji z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej jest Biuro Osób Niepełnosprawnych.

W dniach 17–18 września 2018 roku w Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się XI „Międzynarodowy Kongres Badań Edukacyjnych: Badania, Innowacje i Reformy w Edukacji”. Był on wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Tureckiego Towarzystwa Pedagogicznego (Egitim Arastrimalari Birligi – Educational Research Association, EAB) i Ukraińskiego Towarzystwa Edukacyjnego (Українська Асоціація Дослідників Oсвіти – Ukrainian Educational Research Association, UERA) i został zorganizowany we współpracy z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Pedagogicznego i Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Maturzyści, przed Wami wybór przedmiotów, które będziecie zdawać na maturze. Nie jest to prosta decyzja. Tym bardziej, że wpływa ona na późniejszy wybór wymarzonej uczelni oraz kierunku studiów. W procesie rekrutacji na studia brane są bowiem pod uwagę wyniki maturalne z konkretnych przedmiotów.

11 września 2018 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień dla laureatów III edycji konkursu „Złota Księga Dobrych Praktyk na rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. Wyróżnienie otrzymało również Koło Naukowe Wolontariatu działające przy Katedrze Gerontologii Społecznej w Instytucie Pracy Socjalnej za projekt „Student dla Seniora”.

Drodzy maturzyści, jak co roku ruszamy w Polskę, aby spotkać się z Wami, poznać Was bliżej, opowiedzieć o naszym Uniwersytecie i ofercie edukacyjnej.

Projekt badawczy przygotowany pod kierunkiem dr Łucji Farnik otrzymał finansowanie w ramach konkursu SONATINA 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt realizowany będzie w Instytucie Matematyki.

Projekt badawczy przygotowany przez dr. hab. Łukasza Binkowskiego z Instytutu Biologii otrzymał finansowanie w ramach konkursu MINIATURA 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

Serdecznie zapraszamy do Uniwersytetu Pedagogicznego na kolejną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie odbędzie się 28 września 2018 r. Na miłośników nauki czekają m.in. pokazy, warsztaty, wykłady, konkursy, gry.