19 października 2017 r. JM Rektor UP prof. Kazimierz Karolczak podpisał akt notarialny, na mocy którego Uniwersytet Pedagogiczny przejmuje na własność Fort Skotniki.

Instytut Nauk o Wychowaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową KOLIBER zapraszają do przyłączenia się do akcji „Bandana Day” organizowanej 25 października 2017 r.

Cztery wydziały Uniwersytetu Pedagogicznego otrzymały kategorię A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych dokonanej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych.

Instytut Filozofii i Socjologii zaprasza na Międzynarodowy Tydzień Mediacji i Negocjacji na Uniwersytecie Pedagogicznym (17–20 października 2017 r.).

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Główna UP ma przyjemność zaprosić do udziału w niezwykłej imprezie naukowo-kulturalnej pn. „Noc w bibliotece”.

Ukazał się właśnie nowy numer „Konspektu”. Wydanie zawiera wywiady z przedstawicielami władz naszej Uczelni, naukowcami oraz artystami.

Prof. Kinga Łapot-Dzierwa i dr Barbara Kurowska poprowadzą w Polskiej Szkole w Rzymie warsztaty twórcze dla uczniów i nauczycieli pt. „Dzieci Pana Wyspiańskiego”.

W tym roku Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Pedagogicznego na Suhorze świętuje jubileusz 30-lecia działalności.

16 października 2017 r. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uroczyście zainaugurował siedemdziesiąty drugi rok akademicki.

14 października 2017 r. kolejny – już czwarty – rok akademicki 2017/2018 rozpoczął Wadowicki Uniwersytet Dzieci działający pod patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.