logo Narodowego Centrum NaukiNarodowe Centrum Nauki ogłasza konkursy OPUS 27 na projekty badawcze realizowane przez naukowców na każdym etapie kariery oraz PRELUDIUM 23 skierowany do badaczy bez stopnia doktora. Łączny budżet ogłoszonych konkursów to 490 milionów złotych. Wnioski przyjmowane są do połowy czerwca.

Miedzynarodowa konferencja naukowa dotyczaca zawodow prawniczych mini6–8 marca 2024 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyło się I Lubelskie Sympozjum Prawa Informatycznego, a w jego ramach międzynarodowa konferencja naukowa „Zawody prawnicze w otoczeniu współczesnych technologii cyfrowych. Wyzwania i dylematy”.

Polska Akademia Nauk (logo)Na inauguracyjnym posiedzeniu Komitetu Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk, które odbyło się 7 marca 2024 roku, prof. dr hab. Paweł Próchniak z Instytutu Filologii Polskiej UKEN został wybrany na przewodniczącego KNoL PAN w kadencji 2024–2027.

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN, ks. mgr Zygmunt Dyrektor liceum Robert Berdychowski CM, dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska, prof. UKEN, Dyrektor Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN przy stole6 marca 2024 roku zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Instytutem Historii i Archiwistyki UKEN a Liceum Ogólnokształcącym im. Josephine Gebert w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach.

prof. dr hab. Andrzej Szczerski podczas wykładu mistrzowskiegoWykładem mistrzowskim prof. dr. hab. Andrzeja Szczerskiego, dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie zainaugurowało 6 marca 2024 roku działalność Centrum Badań Muzeologicznych, utworzonego w ramach Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN. Centrum nawiązało tego dnia współpracę z największą krajową organizacją zrzeszającą muzealników – Stowarzyszeniem Muzealników Polskich.