Projekt badawczy przygotowany pod kierunkiem dr Olgi Poller otrzymał finansowanie w ramach konkursu SONATINA 1 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

Prof. Stefan Bielański, dyrektor Międzynarodowego Centrum Naukowo-Badawczego „Mediterraneum”, uzyskał – jako kierownik zespołu badawczego – grant w ramach programu MNiSW pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki”.

Termin składania wniosków w konkursach Narodowego Centrum Nauki: MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA 13, SONATA BIS 7 został przedłużony do 22 września 2017 r.

Projekt badawczy przygotowany przez dr. Pawła Kroha z Instytutu Geografii UP otrzymał finansowanie w ramach konkursu MINIATURA 1 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

Uniwersytet Pedagogiczny otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację pięciu zadań z zakresu działalności upowszechniającej naukę (DUN).

19 i 20 czerwca 2017 r. w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja „Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym”, dziewiąta i ostatnia z cyklu konferencji programowych przygotowujących Narodowy Kongres Nauki.

Termin składania wniosków w konkursach Narodowego Centrum Nauki: OPUS 13 oraz PRELUDIUM 13 został przedłużony do 22 czerwca 2017 r.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego i Badań zapraszają do podejmowania współpracy w ramach programu POLONIUM.

Do 13 czerwca 2017 r. można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych do NCN lub NCBR w konkursie M-ERA.NET. W ramach konkursu można uzyskać środki na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej.

Do 14 września 2017 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach konkursu Individual Fellowships, który organizowany jest w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA).

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Operator Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza przyjmuje wnioski na dofinansowanie działań bilateralnych w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej.

Zapraszamy do udziału w warsztatach pt. „Życie przedmiotów”, organizowanych przez Instytut Grafiki i Wzornictwa Wydziału Sztuki UP w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji (15–21 maja 2017 r.).

Uniwersytet Pedagogiczny, w wyniku przeprowadzenia procedury odwoławczej, otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Kompetencje na Start UP” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Biuro Nauki zachęca do zapoznania się z harmonogramem konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki w 2017 roku.

Uroczyste wręczenie dyplomów doktora i doktora habilitowanego odbędzie się 19 maja 2017 r. o godz. 10.00 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2.

4 maja 2017 r. rozpocznie się nabór wniosków na projekty badawcze w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA (nabór ciągły).

Biuro Nauki uprzejmie informuje, że siedem konferencji organizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny otrzymało dofinansowanie w ramach Programu „Krakowskie Konferencje Naukowe 2017”.

Narodowe Centrum Nauki przypomina, że w związku z przejściem na elektroniczny system składania wniosków, począwszy od konkursów ogłoszonych 15 grudnia 2016 r., wnioskodawca/podmiot realizujący ma obowiązek wskazania we wniosku adresu Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP).

Do 31 marca 2017 r. można składać do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wnioski o stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców.

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Krakowie wraz z Narodowym Centrum Nauki zapraszają na szkolenie dotyczące oferty NCN.

Do 15 marca 2017 r. będzie trwał nabór wniosków w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Mobilność Plus”.

Do 9 lutego 2017 r. trwa nabór wniosków na projekty badawcze w ramach konkursu Consolidator Grant, którego organizatorem jest European Research Council (ERC).

Do 17 stycznia 2017 r. do Narodowego Centrum Nauki można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych w konkursie sieci CHIST-ERA finansującej badania naukowe z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Do 15 marca 2017 r. można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych do Narodowego Centrum Nauki (NCN) w konkursach: ETIUDA 5, SONATINA 1, UWERTURA 1.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił nabór wniosków do VI edycji konkursu „Diamentowy Grant” dla wybitnie uzdolnionych studentów i absolwentów.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór do VIII edycji konkursu LIDER skierowanego do młodych naukowców.

Rada Narodowego Centrum Nauki zakończyła prace nad konkursem MINIATURA na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w II kwartale 2017 r. ogłosi nabór do II edycji konkursu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę punktowanych czasopism na rok 2016. Lista obejmuje 17591 pozycji.