HELPERS’ GENERATION na Uniwersytecie Pedagogicznym

Wydarzenie
HELPERS-GENERATION-na-Uniwersytecie-Pedagogicznym-2020
Termin: 2020-12-01 - 2020-12-15

Przed nami kolejna, wyjątkowa edycja projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION.

Tym razem nie możemy pojawić się̨ ze stoiskami rejestracyjnymi na uczelnianym korytarzu, dlatego tworzymy sieć kontaktów, która pozwoli nam dotrzeć z pakietem rejestracyjnym do Ciebie! Pod hasłem #HelpersGonnaHelp pokażmy, że pomimo panującej pandemii studenci potrafią zjednoczyć się wokół idei dawstwa szpiku.

Kto może zostać dawcą?

• każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia,
  • mieszkający na stałe w Polsce.

Rejestracja jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych polega na:

• przejściu wstępnego wywiadu medycznego,
  • pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka,
  • wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi.

Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji w formie e-maila. Cały proces rejestracji trwa około 3–4 miesięcy. Gdy okaże się̨, że posiadasz takie same cechy tkankowe jak Pacjent, chorujący na nowotwór krwi, dochodzi wtedy do pobrania komórek i przeszczepienia ich Pacjentowi.

Jakie są metody pobrania?

• pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej/afereza (metoda stosowana w 85% przypadków),
  • pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej (metoda stosowana w 15% przypadków).

Strona WWW

Wspierane przez iCagenda