Norman Davies, Sammy Smooha i Andrius Vaišnys w kwietniu wygłoszą mistrzowskie wykłady w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wstęp na wykłady jest otwarty, ale obowiązują zapisy do wyczerpania miejsc.

19, 25 i 26 kwietnia Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie będzie gościł trzech znakomitych zagranicznych badaczy, którzy przybędą na zaproszenie Szkoły Doktorskiej UKEN. Jako pierwszy, 19 kwietnia wystąpi prof. Sammy Smooha z Uniwersytetu w Hajfie, światowej sławy socjolog i politolog, który będzie szukał odpowiedzi na pytanie o to, czy konflikt izraelsko-palestyński jest rozwiązywalny. 25 kwietnia w mury Uniwersytetu zawita historyk i znakomity znawca historii Polski prof. Norman Davies, który w oparciu o swoją najnowszą książkę „Galicja” opowie między innymi o związkach pedagogiki i historii. 26 kwietnia prof. Andrius Vaišnys z Uniwersytetu Wileńskiego, wybitny znawca mediów i propagandy, wygłosi wykład poświęcony dialektyce propagandy i kreowaniu kryzysu. Wstęp na wszystkie wykłady jest otwarty. Obowiązują zapisy, które będą prowadzone do wyczerpania limitu miejsc.

Cykl wykładów mistrzowskich jest realizowany przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w ramach programu NAWA STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich („Internationalization for Training and Research Excellence”, nr BPI/STE/2021/1/00015/U/00001).

Harmonogram wykładów

19 kwietnia 2024 roku, godzina 16.00–18.00
prof. Sammy Smooha
„Distinct Features of Israeli Society and State. Is the Israeli-Palestinian Conflict Intractable?”
Audytorium, ul. Podchorążych 2

25 kwietnia 2024 roku, godzina 16.00–18.00
prof. Norman Davies
„Pedagogy. Galicia. History”