Prof. Andrzej Dragan podczas wykładu
fot. Marcin Kania

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ściągnęła do Auli Głównej Uniwersytetu tłumy osób zainteresowanych nauką i jej związkami ze sztuczną inteligencją. Wszystko za sprawą prof. Andrzeja Dragana, który 25 stycznia 2024 roku wystąpił z gościnnym wykładem „Sztuczna inteligencja w prowadzeniu badań naukowych”.

Szkoła Doktorska w bieżącym roku akademickim organizuje cykl mini-kursów dla doktorantów i naukowców w ramach programu NAWA STER – Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich („Internationalization for Training and Research Excellence”, nr BPI/STE/2021/1/00015/U/00001). Tym razem szkoła zaprosiła do Krakowa prof. dr. hab. Andrzeja Dragana, fizyka, fotografa, muzyka i filmowca. Gość podzielił się z licznie zgromadzonymi naukowcami, studentami, doktorantami, a także z osobami śledzącymi jego działalność popularyzatorską przemyśleniami na temat wpływu sztucznej inteligencji na prowadzenie badań naukowych.

uczestnicy wykładu, na pierwszym planie dyrekcja Szkoły Doktorskiej dr hab. Władysław Kolasa, prof. UKEN i dr hab. Aleksandra Budrewicz, prof. UKEN
uczestnicy wykładu

Prof. Andrzej Dragan podpisuje swoją książkę
fot. Marcin Kania

Szkoła Doktorska UKEN nie zwalnia tempa i już teraz zaprasza na spotkanie z kolejnym znakomitym gościem. W kwietniu w mury Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zawita wybitny historyk prof. Norman Davies.