Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek przy mównicy, na pierwszym planie publiczność
fot. Marcelina Woźnicka

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rozpoczął obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przez trzy dni uczestnicy wysłuchają kilkunastu wykładów poświęconych różnych aspektom związanych z przedsiębiorczością, technologiami, finansami oraz prawami konsumentów.

„Mam nadzieję, że konferencja będzie dla państwa impulsem do planowania własnej kariery zawodowej, a może też referaty pomogą w wyborze tematu pracy dyplomowej. Przedsiębiorczość jest niezwykle ważna. Wraz z efektywnością zarządczą oraz skutecznością decyzyjną pozwala na budowę silnych organizacji i instytucji. Dzięki takim działaniom, uniwersytet, którego jesteście państwo studentami znaczącą rozwinął się – jeszcze 3 lata temu mieliśmy 11 tysięcy studentów – a dziś przekroczyliśmy granicę 20 tysięcy, otwieramy nowe kierunki i nowe pracownie” – mówił podczas otwarcia konferencji Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Piotr Borek.

Dr Agata Nodżak przy pulpicie, na pierwszym planie uczestnicy konferencji
fot. Marcelina Woźnicka

dr Wojciech Maciejewski przy pulpicie, na pierwszym planie uczestnicy konferencji
fot. Marcelina Woźnicka

„Bez przedsiębiorczości nie ma postępu, nie ma wizji, nie ma marzeń. Dlatego tak ważne w każdym dojrzałym społeczeństwie jest rozwijanie cech związanych z przedsiębiorczością” – podkreślał prof. dr hab. inż. Andrzej Kozera, Dyrektor Instytutu Prawa, Ekonomii i Administracji, który jest organizatorem konferencji.

Konferencja odbyła się 13–16 listopada 2023 stacjonarnie. Część wydarzeń można było śledzić online.