Warsztaty „Rozpoczęcie ścieżki zawodowej: obraz rynku i możliwości kreowania kariery + sesja Q&A”

7–8 grudnia 2022 roku odbyła się kolejna edycja uniwersyteckich Targów Pracy. Hybrydowe wydarzenie pod hasłem „Wybierz lepszy start w przyszłość” otworzył Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek.

Na studentów i absolwentów naszej Uczelni czekały liczne webinary na platformie MS Teams z przedstawicielami firm. Gościliśmy między innymi firmy: IBM, SHELL, Universal Investment oraz Stefanini.

jeden z webinarów na platformie MS Teams

Słuchacze mieli możliwość: zapoznania się z tematyką komunikacji w biznesie, wykorzystania metodologii STAR w rozmowie kwalifikacyjnej, stworzenia profilu na LinkedIn czy poznania zagadnień związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Pojawiło się wiele pytań do rekruterów i przedsiębiorców dotyczących poruszanych podczas spotkań tematów.

W tym roku odbyły się również stacjonarne warsztaty, podczas których uczestnicy mieli okazję poznać aktualny obraz rynku pracy i możliwości kreowania własnej kariery. Poznali również metodykę pracy Scrum Mastera w branży IT. Warto podkreślić, że kilku spośród prowadzących webinary i warsztaty to absolwenci naszej Alma Mater.

Na stronie wydarzenia pracodawcy (między innymi Oknoplast i Igrzyska Olimpijskie 2023) zaprezentowali swoje firmy oraz aktualną ofertę rekrutacyjną. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej tegorocznej edycji Targów Pracy, a my widzimy się za rok.